Asutused


 1. Asutuste nimekiri
 2. Asutuse lisamine
 3. Asutuse grupid

Asutused moodulis on kõik Amphora keskkonda lisatud asutused. Asutused on Amphoras väga tähtsad, kuna on kasutusel väga paljudes kohtades. Näiteks lepingu vormidel osapoolte paneelis, ostu- ja müügiarvete vormil, kirja vormidel.


Asutuste nimekiri

Asutused mooduli peale vajutades tuleb lahti asutuste nimekiri.

!Asutuste list

 1. Saada e-kiri nupu abil on võimalik saata e-kirja kõikidele asutuses olevatele isikutele. Juhul kui asutusel ei ole ühtegi isikut, siis e-kirja saatmine ei õnnestu.

  !Uus kiri

 2. Loo grupp nupu abil on võimalik luua otse nimekirjavaatest asutuse gruppi. Valida on võimalik 1 või rohkem asutusi. Selleks tuleb linnukene panna asutus(t)e ette ning vajutada sellele nupule.

  !Grupi lisamine

 3. Asutusi on võimalik liita. Seda saab teha Liida nupu abil.

 4. Kustuta nupu abil on võimalik asutusi kustutada. Tuleb panna linnukene asutuse ette ning vajutada selle nupu peale.
 5. Passiivsed asutused nupu peale vajutades tuleb lahti passiivsete asutuste nimekiri. Juhul kui passiivseid asutusi ei ole olemas, siis on see nimekiri tühi.
 6. Ostingu kiirpäringud oluliselt lihtsustavad tööd. Vaikimisi ei ole ühtegi kiirpäringut olemas, kuid neid on võimalik lisada. Selleks peab minema Asutused -> Otsi, sisestama uue kiirpäringu nime ning täpsema otsingu all teha soovitud valikud.

  !Asutuse otsimine

  Kiirpäringud võivad olla personaalsed ja nähtavad kõigile. Kui otsingu kiirpäringu loomisel on linnukene Personaalne kiirpäring ees olemas, siis see kiirpäring on nähtav ainult sellele kasutajale, kes on selle loonud.

 7. Ostingu väli. Siin on võimalik otsida asutusi. Saab otsida asutuse nime, e-posti aadressi, aadressi, telefoni numbri, veebilehe aadressi jne järgi.

 8. Asutuste filtreerimine. On võimalik filtreerida asutuse nime, e-posti aadressi ning omaniku esitähe järgi. Tuleb teha soovitud valik rippmenüüs ning vajutada tähe peale (valikus on ainult need tähed, mis on aktuaalsed).
 9. Asutuste nimekiri. Nimekirjas kuvatakse asutused koos andmetega (asutuse nimi, e-posti aadressi otselink, telefoni number ja liik). Iga veeru järgi on võimalik sorteerida. Selleks tuleb veeru peale vajutada.

Asutuse lisamine

Uus asutust on võimalik lisada Lisa uus nupu abil.

!Asutuse lisamine

Asutuse lisamiseks on 2 variant: asutus käsitsi lisada või kasutada Krediidiinfo otsingut.

Käsitsi lisamine

Käsitsi lisamisel tuleb kõik vajalikud väljad ise täita. Telefonid, E-aadressid, Faksid, Arveldusarved, Veebilehed, Asukoha aadressid väljadel tuleb peale info sisestamist vajutada Lisa nuppu.

!Käsitsi lisamine

Krediidiinfo otsingu kaudu lisamine

Krediidiinfo otsing on väga kasulik asutuse lisamisel. Otsingu väljale tuleb kirjutada asutuse nimetus või osa asutuse nimetusest. Alla tekivad kõik võimalikud valikud ning nende seast tuleb õige asutus valida.

!Krediidiinfo otsing

Kui valik on tehtud, kuvab Amphora asutuse andmeid. Tuleb igaks juhuks kontrollida, et tegu on õige asutusega ning seejärel vajutada Lisa andmed vormile nuppu.

!Lisa andmed vormile

Kui andmed on vormile lisatud, tuleb vajutada Salvesta nupule.


Asutuse grupid

Asutusi on võimalik gruppidesse lisada. Seda saab teha nii asutuste nimekirjavaates kui ka Grupid vaates. Grupid vaade asub Asutused mooduli all.

!Asutuse grupid

nupu abil on võimalik luua uus asutuse grupp Grupid vaates.

!Grupi lisamine

 1. Lisa grupp nupu abil on võimalik uus grupp salvestada. Tagasi nupu abil on aga võimalik gruppi loomise katkestada.
 2. Asutuse grupi nimetus.
 3. Asutuse gruppi on võimalik teha privaatseks. Privaatset gruppi näeb ainult see kasutaja, kes on selle grupi lisanud.
 4. Vali liikmed nupu abil on võimalik asutusi valida.

nupu abil on võimalik olemasolevaid gruppe kustutada. Selleks on vaja panna linnukene soovitud grupi ette ning vajutada sellele nupule.

Asutuste grupid tasub teha siis kui on soovi saata e-kirju konkreetsetele asutusele. Kui asutuse grupp on loodud koos asutustega, siis e-kirja saatmisel on võimalik need asutused korraga valida.

Kiri läheb teele asutuse e-posti aadressile, mis on märgitud asutused moodulis.


Viimati muudetud: ‎27. ‎juuli ‎2020, ‏‎09:29:21